Bucătăria Spitalului Județean, închisă de cei de la OPC. O problemă scârboasă a dus la această decizie

Bucătăria Spitalului Județean, locul unde se gătește zilnic pentru sute de persoane, a fost închisă de cei de la OPC. Cea care a făcut sesizarea către Protecția Consumatorului a fost chiar o angajată din bucătărie.
Conform colegilor de la www.presasm.ro canalizarea bucătărie a refulat și încăperea unde se gătește zilnic pentru sute de pacienți s-a umplut cu dejecții și apă murdară, totul devenind o scenă scârboasă. Cea care a sunat la OPC pentru a sesiza problema a fost chiar o angajată a spitalului, care lucrează la bucătărie.
Cei de la Protecția Consumatorului au luat act de cele intamplateși au sistat activitatea bucătărie până ce lucrurile vor fi repuse în normal.
Conform celor declarate de managerului spitalului, Adrian Marc către www.presasm.ro, problema a fost rezolvată și bucătăria a fost redeschisă la finalul săptămânii. De vină ar fi fost resturi alimentare aruncate în canalizare, care au blocat-o și acest lucru a dus la refularea ei.


