Orice pentru bani. Un bărbat și-a mințit mama că a fost răpit, ca să facă rost de bani

Un bărbat de 35 de ani din București a recurs la o soluție ingenioasa de a face bani, dar nu i-a ieșit asa cum ar fi vrut.
Bărbatul, îngropat în datorii a crezut ca asa va da lovitura în bugetul mamei lui. După ce a mințit proprietarul apartamentului unde sta în chirie ca i-a murit tatăl, ca să ii dea 2000 lei, pe care i-a băut, bărbatul s-a trezit ca nu are de unde da banii înapoi.
Împreună cu un prieten au pus la cale un plan de a face rost de bani de pe mama acestuia, informează www.stirileprotv.ro
Acestia au înscenat răpirea bărbatului de 35 de ani, care a fost filmat legat și cerând rascumpare de 1500 de euro. Filmul a ajuns la mama bărbatului, dar aceasta în loc sa trimită banii fără sa clipească, a anunțat politia.
Oamenii legii au depistat rapid unde se afla cei doi și i-au arestat pentru șantaj.


