Un locuitor din zona codrului, Flontas Mircea, anunță printr-o postare pe facebook că în zona codrului se pregătește o acțiune de protest prin care lo
Un locuitor din zona codrului, Flontas Mircea, anunță printr-o postare pe facebook că în zona codrului se pregătește o acțiune de protest prin care locuitorii din zonă să își exprime nemulțumirea față de starea proastă a drumului care duce la Homorod și a cărui lucrări sunt amânate de mai multă vreme.
Oamenii nu mai rabdă să circule pe drumul plin de gropi pe care își sparg mașinile și pregătesc un protest pentru data de 11 septembrie, la pădurea din Tătărești, lângă poligonul militar, de la ora 10. Oamenii sunt nemulțumiți că deși există fondurile alocate, lucrările nu încep. De vină la această situație sunt contestațiile făcute o firmă obișnuită a contractelor pentru realizarea și întreținerea drumurilor publice.