Loga Dance s-a întors de la Cupa Maramureșului cu medalii. A avut 4 perechi în finală

HomeActualitate

Angajări la Poliție. Se caută oameni din sursă externă, fără studii în domeniu și fără experiență
Mister Transilvania 2016 la Carei. Trei sătmăreni în finală
Mani Gyenes se pregătește de a opta participare la Dakar. Motocicleta lui a fost refăcută complet
Ne puteți ajuta cu un share, un like sau să ne trimiteți știri pe WhatsApp!

În data de 8 octombrie 2016, Loga Dance School a participat la Cupa Maramureșului, în Baia Sprie, acolo unde s-au calificat în finală 4 perechi, după cum urmează:

Cel mai bun rezultat în clasa E (12-15 ani) a fost obținut de perechea Kengye Adam & Illes Tamara, ei au ocupat cel mai înalt loc de pe podium, locul 1 din cele 16 perechi.

După ei, tot în clasa E (12-15 ani), s-a clasat pe locul 6 perechea Diousi Rafael & Tala Alexia.

Cu o clasă superioară, în clasa D, perechea Simon Luca & Simion Amalia au urcat pe locul 2 al podiumului din 5 perechi.

În clasa E (6-11 ani) perechea Toth Krisztian & Lohan Larisa au obținut locul 4 din 13 perechi.

Sportivii Loga Dance School se pregătesc intens pentru următorul weekend, în 22 Octombrie, vor participa la Cupa Castanelor, concurs organizat în Baia Mare.