Peste 400 de comenzi în doar câteva ore la Noki Food. Sistemul a cedat după primele 200 de livrări

Debut peste așteptări pentru cei de la Noki Food, care doresc să ofere sătmărenilor burgeri sănătoși, preparați cu produse proaspete, care nu afectează sănătatea.
În primele ore după deschiderea liniilor telefonice pentru lansarea comenzilor cei de la Noki Food au înregistrat nu mai puțin de 400 de comenzi. În încercarea de a răspunde în termen cât mai rapid acestora, cei de la Noki Food au suprasolicitat sistemul electric,de altfel bine pus la punct, care a cedat. În aceste condiții, după 200 de comenzi livrate, comenzile nu au mai putut fi onorate.
În acest moment se lucrează la remedierea problemei, astfel încât de acum înainte sistemul acestora să nu mai cedeze la solicitările numeroase ale sătmărenilor. Cei de la Noki Food își cer scuze pentru inconvenient și promit să se revanșeze față de sătmărenii care nu și-au mai primit comenzile.


