Sportivii Judo Club Fușle Security au obținut un munte de medalii la Turneul Internațional „Cupa Unio”

HomeActualitate

Judokanii de la CSM Satu Mare s-au umplut de medalii în competițiile din weekend
Judokanii de la CSM Fușle Security Satu Mare s-au întors cu medalii de toate culorile de la Campionatul Național U16
Judoka Sebastian Cot a obținut bronzul la Campionatul Balcanic U21
Ne puteți ajuta cu un share, un like sau să ne trimiteți știri pe WhatsApp!

În acest sfârșit de săptămâna a avut la Satu Mare competiția internațională „Cupa Unio”, cu participarea sportivilor din Ucraina si Ungaria, pe langa cei din România.

În total 370 de sportivi proveniți din trei țări și 25 de cluburi au intrat pe tatami încercând să câștige o medalie la una din categoriile deschise în cadrul competiției.

15128708_10207591847895378_1594288388_n 15129940_10207591848055382_1659065698_n

Sătmărenii au fost din nou la înălțime, obținând nu mai puțin de 14 medalii. Elevii antrenați de Vasile Fușle și Marian Halas au obținut medalii de bronz, argint și aur aproape la toate categoriile, pe general ocupând locul trei ca număr de medalii obținute.