La Satu Mare se pregătește un târg de Crăciun adevărat

Municipalitatea sătmăreană nu s-a lăsat descurajată după eșecul târgului de Crăciun de anul trecut și a dat startul organizării unui altfel de târg de Crăciun în acest an, considerat mai frumos decât cel de anul trecut.
Târgul se va organiza în pasajul Corneliu Coposu, de la Groapa lui Gyusi până la intersecția de la magazinul Unicarm. Comercianții vor fi dispuși în acest spațiu, iar în groapă va fi amenajată o scenă și vor fi amplasate mese înalte unde să se poată servi un pahar de vin fiert sau de ceai.
Parcul va fi de asemenea un loc atractiv în preajma sărbătorilor, prin modul în care va fi impodobit, dar și prin pricina bradului amplasat acolo. Startul târgului și aprinderea luminilor de Crăciun va avea loc în preajma zilei de 1 Decembrie. Date exacte despre eveniment vor fi furnizate în zilele următoare.
ULTIMELE ȘTIRI
Primul mesaj al președintelui Ilie Bolojan "Avem o țară sigură, stabilă și puternic ancorată pe drum...
Încă trei decese cauzate de gripă în judetul Satu Mare
Controale ale pompierilor la Spitalul Județeran, după ce s-a descoperit că pacienții fumează în toal...
Patru proprietari de carmangerii, duși la audieri după perchezițiile de ieri.
Consilierii locali liberali organizează audiențe cu sătmărenii în fiecare vineri
Vrei un weekend romantic in doi? Trimite copilul în tabăra de zi la schi cu Caiac Smile
Primăria Municipiului Satu Mare și Centrul Cultural „G.M. Zamfirescu” pregătesc și anul acesta un ca...
Barajul de la Călinești intră în reabilitare anul acesta
Coloană kilometrică dinspre Negrești Oaș spre Orașul Nou
13 cadre noi la ISU Satu Mare, încadrate din sursă externă
Sătmărean acuzat de agresiuni sexuale, adus acasă din Italia pentru a fi închis
Peste 30 de militari sătmăreni au "ocupat" Centrul de Transfuzii, cu gânduri de bine
Stiri Satu Mare stomatologie satu mare