Cadavrul lui Kuki Attila, pescarul căzut în Someș în urmă cu două săptămâni, pe 26 februarie, a fost găsit de pompierii sătmăreni. Acesta a fost căuta
Cadavrul lui Kuki Attila, pescarul căzut în Someș în urmă cu două săptămâni, pe 26 februarie, a fost găsit de pompierii sătmăreni. Acesta a fost căutat aproape fără încetare, pompierii crescând de la o săptămâna la alta raza de acțiune.
Kuki Attila se afla la pescuit împreună cu alți câțiva prieteni, moment în care i-a căzut undița în apă. Aplecându-se să o ridice el a căzut în Someș și a fost luat de apă. Un prieten a încercat să îl scoată din apă, sărind după el, dar și-a găsit și el sfârșitul în apele reci ale Someșului.
După două săptămâni de căutări cadavrul pescarului a fost găsit duminica, 12 martie, în zona localității Oar, la aproximativ 10 km de locul în care a fost luat de ape.
Ne puteți ajuta cu un share, un like sau să ne trimiteți știri pe WhatsApp!