Tâlharul din centrul orașului a fost arestat pentru 30 de zile

Ca urmare a prezentării în faţa judecătorului de drepturi şi libertăţi, cu propunere de arestare preventivă, a tânărului de 23 de ani din Amați, cercetat pentru săvârșirea infracțiunii de tâlhărie, Judecătoria Satu Mare a emis pe numele acestuia un mandat de arestare preventivă pentru o perioadă de 30 de zile.
Și Judecătoria Negrești Oaș a emis un mandat de arestare preventivă, pentru o perioadă de 30 de zile, pe numele bărbatului de 29 de ani din Bixad, cercetat de polițiștii rutieri din Negrești Oaș pentru comiterea a trei infracțiuni la regimul siguranței circulației pe drumurile publice.
Sursa: IPJ Satu Mare


