Tinerii din Satu Mare demonstrează că pot organiza și aici evenimente de top. Cum a arătat primul hackathon organizat de Rotaract

La sfârșitul anului trecut, tinerii din Asociația Club Rotaract Satu Mare au derulat un proiect ambițios pentru Satu Mare, cotat în primă fază că șanse mici de reușite, dar care a demonstrat că și la Satu Mare se pot organiza evenimente de amploare, dedicate tinerilor.
Mai exact, cei de la Rotaract au organizat primul hackathon din județ, un concurs de programare, cu o durată de 48 de ore, timp în care echipe de câte doi studenți, din mai multe județe din țară au avut de realizat un ghiozdan inteligent. În continuare puteți viziona rezumatul acestui eveniment.

ULTIMELE ȘTIRI
Femeie din Satu Mare, rătăcită pe străzile din București - o cunoaște cineva și o poate ajuta?
Luni începe "Rabla pentru Sobe" -12 comune din județ se pot inscrie
Oșan oprit în trafic pentru un control de rutină, ridicat de la volan și dus direct în arest - a înc...
Consilierul PNL Victor Cernea a pus tunurile pe Apaserv „Sucuri, cafele și mese în valoare de 70.000...
Două focare noi de pestă porcină africană în județul Satu Mare
Accident pe Drumul Careiului la ieșirea din oraș - trafic e dat peste cap
Tășnădenii de la Allu au deschis băcănie online - primul produs listat: cozonacul pentru Paște
Prefectul Altfatter cete și mai multe controale la agenții economici în perioada Paștelui
La Odoreu lucrările nu se opresc, un ciuda vremii capricioase
Jandarmii sătmăreni le-au făcut o vizită sătmărenilor care fură curent la propriu
Sătmăreanca Ioana Vasvari e printre cei "100 de îngeri pentru România"
Doi medici sătmăreni nominalizați la gala "Medic pentru România"
Stiri Satu Mare stomatologie satu mare